Spis treści

 

- P. Bogumiła Ostaszewska znana jest z wielu inicjatyw. Jej zmysł organizacyjny i zamiłowanie do muzyki nie mogły pozostać bez wpływu na pracę szkoły. W czerwcu 1999r. rozpoczęła działalność Schola. Dziś wszyscy znają ją z niedzielnych mszy świętych, które uczniowie Siódemki uświetniają swym śpiewem, a Wigilia w szkole nie miałaby swego uroku, gdyby nie przedstawienia przygotowane przez P. Ostaszewską. Schola prezentuje się również na zewnątrz. Dwukrotnie brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Sakralnej w Łagowie Lub. Jako jedyny zespół dziecięcy została zaproszona do udziału w uroczystej Liturgii z okazji 1000-lecia śmierci 5 międzyrzeckich Męczenników. Członkowie Scholi są laureatami licznych konkursów piosenki, brali udział w konkursie kolęd, piosenek papieskich w kościele św. Michała oraz różnych uroczystościach miejskich.  

- Znalazła się również w gronie pedagogicznym PSP 7 miłośniczka harcerstwa – Marzanna Oźmińska. To między innymi dzięki niej powstała drużyna zuchów, która w 2005r. złożyła w obecności zacnych gości  obietnicę zuchową. Bardzo cenna jest współpraca ze Związkiem Kresowian, który ufundował mundurki zuchowskie i jest sympatykiem szkoły. Zuchy bawią się na zbiórkach , ale i uczą patriotyzmu. Uświetniają swą obecnością uroczystości państwowe w Siódemce i mieście. Brali z dobrym rezultatem udział w Turnieju „Zebra” zorganizowanym przez Policję i Komendę Hufca w Sulechowie. 

Jak w każdej szkole, tak  i w Siódemce najważniejsi są uczniowie. W jej historię wpisali się wszyscy i każdy ma na swoim koncie sukcesy. Szkoła  to bowiem miejsce, gdzie wciąż człowiek zmaga się  z nauką i w końcu osiąga zamierzony cel.  Są jednak uczniowie, którzy swoją pracą osiągnęli spektakularne sukcesy . Należą do nich: między innymi:

- Ptak Mateusz, Marek Maliński, Tomek Sielicki, Tomek Zahorski, którzy brali udział w  wojewódzkich konkursach historycznych i dzięki pomocy p. Leszka Czado zajęli w nich pierwsze miejsca.

- Iwona Głowacka, Izabela Błaszak, Ptak Mateusz to finaliści olimpiady przedmiotowej z języka polskiego, którzy uczyli się pod bacznym okiem polonistów. 

- p. Danuta Przybyłowska i p. Marek Keklak przygotowali do przedmiotowego konkursu matematycznego z bardzo dobrym efektem Daniela Serafińskiego, Agatę Siewruk, którzy zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Marcina Sajdyka, Michała Piskorskiego i Kamila Zahorskiego, którym udało się zostać uczestnikami finału wojewódzkiego.

- Agata Siewruk (dwukrotnie) i Andrzej Bohonos otrzymali nagrodę (stypendium i wycieczkę do  Eurolandu ) za zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Laureatem tego konkursu był również Rafał Pawlus

- Kyć Andrzej, Ptak Mateusz, pod okiem p. Tomka Olesiaka i Leszka Czado godnie reprezentowali PSP 7 na konkursach „Świebodzin moje miasto” zajmując wysokie lokaty, a I miejsce w tym trudnym konkursie udało się zdobyć Rafałowi Pawlusowi.

- Kamila Świątek (dwukrotnie) i Marlena Waligórski swoimi zdolnościami literackimi wywalczyły sobie I i II miejsce w konkursie na felieton prasowy organizowany przez Gazetę Lubuską

- Również w konkursach literackich „Żyć bezpiecznie”, „Przyroda moich okolic” oraz „Trzeźwość” nagrody otrzymały Ewa Bimek i Iwona Głowacka, Anna Mendyk i Emilia Chojnacka Opiekunem dziewcząt był p. Roman Matyjaszczyk”

- Karolina Krześlak, Paweł Skomin, Alicja Pazgrat to laureaci wojewódzkiego konkursu recytatorskiego, a Joanna Łuksza została laureatką ogólnopolskiego etapu tegoż konkursu.

- Mariusz Musiał zdobył 4 miejsce w Polsce w konkursie ornitologicznym w Radomiu

- w 2004, 2006 i 2007r. w gminnym konkursie wiedzy o uzależnieniach drużyny PSP 7 zdobywały I miejsca. Godnymi reprezentantami byli : Alicja Szczepańska, Ola Szczepańska, Tomasz Bilon, Dawid Borowczak, Marta Gruszka, Magdalena Zdziennicka, Magdalena Dębowska, Piotr Kiewro, M. Klimczyk, M. Piotrowski, Krzysztof Byczkowski.

- z uwagi na prężnie działające pod okiem mistrza Leszka Frey – Witkowskiego warsztaty laureatów konkursów plastycznych zarówno ogólnopolskich jak i zagranicznych nie sposób wymienić. Ich liczba jest imponująca.