Spis treści

 

Należą im się gorące podziękowania. Byli oni nie tylko nauczycielami dzieci, ale i swoich młodych kolegów i koleżanek po fachu.  W murach „Siódemki” pracowali również: między innymi : Beata Gruda, Tomasz Olesiak, Wojciech Lechów, Wojciech Maliszewski, Ewa Filinowicz, Jolanta Borger, Wiesław Borger, Renata Szczepaniak, Ewa Mleczak, Renata Merda, Ryszard Pluta, Katarzyna Hilbrycht, Jacek Melnyk, Marcin Kukurowski, Krzysztof Drzymała, Katarzyna Łojko, Joanna Arciszewska, Agnieszka Nowotarska, Grażyna Waligórska i jeszcze wielu, wielu innnych.

Bardzo ważnym ogniwem działalności szkoły są pracownicy administracyjni. I tu następowały zmiany. Zawsze mijając na ulicy p. Jadwigę Żabską, czy p. Alfredę Siemak ręka kolegów i koleżanek z „Siódemki” sama unosi się do góry w geście pozdrowienia pań, które zasłużyły sobie swoją pracą i postawą na miejsce w pamięci współpracowników. Miło jest również wspomnieć wspólną pracę z Sabiną Janecką i Haliną Regą.

Historia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świebodzinie, aczkolwiek krótka, jest dynamiczna i pełna zaskakujących wydarzeń. 16 lat jej działalności  wypełnione było sumienną, twórczą pracą, bo siłą „Siódemki”  są ludzie, którzy ją tworzą – Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracyjni  i każdy z uczniów, a także panująca w niej niepowtarzalna atmosfera.  Pełne podziwu jest zaangażowanie w to co robią, które przynosi wymierne efekty:

- 20 lutego 1993r zorganizowano z inicjatywy Leszka Frey-Witkowskiego  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Przyroda moich okolic”. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatora. W 2007 r. odbyła się XIV edycja tegoż konkursu, a uczestników z różnych zakątków Polski wciąż przybywa. 

- w lutym 1994 r. z inicjatywy opiekuna Samorządu Uczniowskiego Tomasza Olesiaka w murach siódemki został po raz pierwszy przeprowadzony konkurs wiedzy „Świebodzin moje miasto” organizowany przez Zbigniewa Szarka i na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych. Trzy lata później jego integralną częścią stał się konkurs plastyczny „Świebodzin w oczach dziecka”.

- wielu zwolenników ma konkurs ortograficzny „Złote Pióro” dla klas IV- VI i „Maluch” dla klas I - III organizowany przez Romana Matyjaszczyka i Małgorzatę Lipkę. Po raz pierwszy mistrzów ortografii z rejonu województwa Siódemka gościła w 1997r. w I edycji konkurs obejmował również dorosłych. Zwycięzcą był p. Andrzej Grupa – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Świebodzinie.

- nauczyciele w – f , Marzena i Grzegorz Tomaszewscy, w 1998r nawiązali współpracę z Duńską Organizacją Badmintona DGI  i od razu stali się fanatykami tego sportu. Swoim zamiłowaniem  szybko zarazili młodzież. Powstała sekcja badmintona, a jego uczestnicy zdobywają najwyższe nagrody na międzynarodowych turniejach oraz medale (w ostatnich latach złote)  w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszy się  Międzynarodowy Festiwal Badmintona organizowany rokrocznie od 2003r. w Miejskiej Hali Sportowej. Wychowankowie p. Tomaszewskich  wyjeżdżają również na podobne Międzynarodowe Festiwale Badmintona do Danii z udziałem 1200 zawodników w międzynarodowej obsadzie.