Nasza szkoła jest inicjatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się 09 listopada 2018 r. (piątek) przed ratuszem miejskim. Chcielibyśmy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości w sposób spektakularny, dlatego też zaprosiliśmy uczniów wszystkich świebodzińskich szkół podstawowych i przedszkoli do wspólnego świętowania. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Świebodzina- Pan Dariusz Bekisz. O godzinie 11.00 zaśpiewamy wspólnie dwie pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani” oraz „Legiony”. Następnie, dokładnie o godz. 11.11, odśpiewane zostaną 4 strofy hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” (zgodnie z sugestią MEN - bicie rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu...). Na zakończenie wypuścimy w niebo 100 biało-czerwonych balonów... 

Uwaga! W tym dniu nie będzie zajęć basenowych. Wyjście ze szkoły pod Ratusz około 10.15, powrót do szkoły około godz. 12.00  Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem piątkowym!

Prosimy Rodziców o dopilnowanie, aby w tym dniu uczniowie ubrani byli w stroje galowe. Mile widziane będą wszelkie akcenty biało-czerwone (flagi, kotyliony). Zapraszamy też do udziału w przedsięwzięciu wszystkich Rodziców i mieszkańców miasta.. Godnie i wspólnie uczcijmy nasze narodowe święto!