Obchody 100 lat niepodległości Polski.

Nasza szkoła jest inicjatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się 09 listopada 2018 r. (piątek) przed ratuszem miejskim. Chcielibyśmy uczcić rocznicę odzyskania niepodległości w sposób spektakularny, dlatego też zaprosiliśmy uczniów wszystkich świebodzińskich szkół podstawowych i przedszkoli do wspólnego świętowania. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Świebodzina- Pan Dariusz Bekisz. O godzinie 11.00 zaśpiewamy wspólnie dwie pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani” oraz „Legiony”. Następnie, dokładnie o godz. 11.11, odśpiewane zostaną 4 strofy hymnu narodowego – „Mazurka Dąbrowskiego” (zgodnie z sugestią MEN - bicie rekordu w jednoczesnym śpiewaniu hymnu...). Na zakończenie wypuścimy w niebo 100 biało-czerwonych balonów... 

Uwaga! W tym dniu nie będzie zajęć basenowych. Wyjście ze szkoły pod Ratusz około 10.15, powrót do szkoły około godz. 12.00  Pozostałe lekcje odbywają się zgodnie z planem piątkowym!

 

Przypominamy wszystkim Uczniom i Rodzicom,
piątek (02 listopada 2018 r.) jest we wszystkich
jednostkach oświatowych Gminy Świebodzin
(również w Siódemce) dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

 Dyrekcja szkoły

 

 

 

W czwartek 11 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świebodzinie po ślubowaniu w obecności rodziców i gości, zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły Romana Matyjaszczyka i na obywateli miasta przez Burmistrza Dariusza Bekisza.