W czwartek 11 października pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świebodzinie po ślubowaniu w obecności rodziców i gości, zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora Szkoły Romana Matyjaszczyka i na obywateli miasta przez Burmistrza Dariusza Bekisza.

Zanim nastąpił ten ważny moment, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w zadaniach przygotowanych przez gości i nauczycieli. Najpierw popisali się znajomością alfabetu, wiedzy o kraju i swojej miejscowości. Potem o bezpieczeństwie i ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy, oszczędzaniu w kasie SKO oraz o zdrowym odżywianiu. Świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem zadań związanych z czytaniem bajek. Mile przyjęte były pokazy sprawności ruchowej pierwszaków. We wszystkich zadaniach zawodnicy udowodnili gotowość przyjęcia siebie do grona społeczności szkolnej. Były gratulacje, życzenia i prezenty. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał koszulkę z logo szkoły. Panowała świetna atmosfera i od samego rana dopisała nam piękna pogoda. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.